• Motywacja
  • Psychologia
  • Rozwój osobisty

DRIVE. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację – Daniel H. Pink

Moja ocena:
5/5

Książka Daniela Pinka to jedna z najlepszych pozycji o motywacji. Odchodzi od mitu kija i marchewki, czyli systemu kar i nagród, motywujących zewnętrznie. Wskazuje, że te metody nie działają dobrze a zamiast nich wskazuje na 3 aspekty, które motywują nas od wewnątrz: autonomię, mistrzostwo i cel.

Autonomia wiąże się z poczuciem kierowania swoim życiem, poczuciem kontroli i sprawczości – z czym totalnie się zgadzam i obserwuję to u siebie bardzo często. Mistrzostwo jest w nas wzmacniane przez uczenie się, tworzenie czegoś wartościowego. Cel to oczywiście posiadanie w zyciu głębszego sensu, miejsca lub stanu +, do którego chcemy dążyć. Książka cudownie podkreśla, że będziemy zmotywowani, gdy będziemy doskonalić się w rzeczach dla nas ważnych. Polecam tę książkę dla każdego, kto ma przesyt pseudomotywacyjnych haseł typu „jesteś zwycięzcą”. Tego tam nie znajdziecie, za to jest mnóstwo merytorycznej wiedzy.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Ulubione cytaty z książki
  • Dążenie niesie więcej radości niż realizacja. W ostatecznym rozrachunku mistrzostwo dlatego właśnie jest pociągające, że wymyka się z rąk.

  • Jeśli ludzie nie wiedzą, dlaczego robią to, co robią, jak możesz oczekiwać, że będą mieli motywację, by to robić?

Shopping Cart