Asertywność. Sięgaj po to, czego chcesz, nie raniąc innych
  • Psychologia

Asertywność. Sięgaj po to, czego chcesz, nie raniąc innych – Robert Alberti, Michael Emmons

Moja ocena:
5/5

Książka Roberta Alberti i Michaela Emmonsa to przecudowna podróż przez asertywność. Panowie mają tło psychologiczne, więc całość oparta jest o źródła naukowe oraz ich badania własne. Mamy więc definicję i elementy asertywnego zachowania. Mamy też tak ważne odróżnienie asertywności od bycia agresywnym oraz uległym. Mamy w końcu szereg ćwiczeń do pracy własnej nad asertywnością, zaczerpniętych z różnych nurtów terapeutycznych. Bardzo praktyczna książka, wręcz workbook do pracy własnej lub terpautycznej, a jednocześnie wiedza psychologiczna podana w przystępny sposób. Okraszona wieloma przykładami, żeby sobie jakaś tą asertywność zwizualizować, osadzić w codziennych sytuacjach, jakie nas spotykają. A jeśli nasza asertywność blokowana jest przez lęki, konflikty czy wewnętrznego krytyka, to książka podsuwa sposoby radzenia sobie również z tymi wyzwaniami. Bardzo polecam. To chyba moja ulubiona pozycja o asertywności.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Kup książkę w dobrej cenie:


Ulubione cytaty z książki
  • Każdy człowiek ma prawo wyrażać siebie i swoje potrzeby oraz czuć się z tym dobrze (a nie bezsilny czy winny) dopóty, dopóki nie krzywdzi innych.

  • Bycie asertywnym w stosunku do samego siebie oznacza jasne określenie osobistych priorytetów, zrozumienie, że nie możesz robić wszystkiego - przynajmniej nie bez przerwy - dokonywanie właściwych wyborów i mówienie “nie”, kiedy dojdziesz do własnych granic.

Shopping Cart