bliskosc-jak-zbudowac-dobre-relacje-w-zwiazku-w-pracy-i-z-przyjaciolmi-b-iext124157952
  • Relacje
  • Rozwój osobisty

Bliskość. Jak zbudować dobre relacje w związku, w pracy i z przyjaciółmi – Rachel DeAlto

Moja ocena:
3/5

Książka Rachel DeAlto “Bliskość. Jak budować dobre relacje w związku, w pracy i z przyjaciółmi” jest lekką, przystępną pigułką wiedzy na temat umiejętności, potrzebnych do budowania dobrych relacji. Mamy więc trochę o pewności siebie, trochę o pozytywnym nastawieniu. Czytamy o poznawaniu siebie jako pierwszym kroku oraz o mocy słów, które używamy. Autorka składa puzzle, które ułożone pomagają odnaleźć się w relacjach i czerpać z nich to, co najlepsze. Do każdego rozdziału dostajemy ćwiczenia oraz pytania do aytorefleksji. Treści więc nie tyhlko inspirują, ale też mają wymiar praktyczny. Dodatkowo całość napisana jest lekkim, humorystycznym językiem, co bardzo uprzyjemnia czytania. Najbardziej spodobała mi się koncepcja pisania dziennika, jako narzędzia wspierającego proces budowania swoich umiejętności interpersonalnych. Sama uwielbiam pisać w dzienniku, więc również polecam to narzędzie. Polecam lekturę “Bliskości” – dla osób, które chcą po prostu w relacjach radzić sobie lepiej.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Kup książkę w dobrej cenie:


Ulubione cytaty z książki
  • Staliśmy się społeczeństwem o najsłabszych więziach w historii, chociaż dzięki technologii mamy ze sobą najwiekszą łączność.

  • Nie poprawimy swoich relacji towarzyskich i zawodowych, jeśli będziemy unikać sytuacji, które sprawiają, że czujemy się niezręcznie.

  • Koniec końców proste z nas stworzenia. Im bardziej jesteśmy prawdziwi, tym głębsze mogą być nasze relacje. Przyciągają nas osoby, przy których czujemy się dobrze, które słuchają i okazują zainteresowanie, są szczere i autentyczne i poprawiają nam samopoczucie.

  • Cel, nie jest czymś, co znajdujesz, to coś, co tworzysz.

  • Zauważyłeś, że niektórzy ludzie mają szczególną iskrę? Troche wyżej noszą głowę i odrobinę bardziej błyszczą. Ich entuzjazm, pasja i pewność siebie sprawiają, że emanują magnetyzmem.

Shopping Cart