Czego najbardziej żałują umierający - Bronnie Ware

Moja ocena

4/5

Moja opinia

Reportaż Bronnie Ware daje sporo do myślenia. Spędziła ona sporo lat swojego życia opiekując się umierającymi w hospicjach i ich domach. Na podstawie rozmów ze swoimi pacjentami zdefiniowała 5 rzeczy, których najbardziej żałują umierający.

Nie będe spoilowała jakie to są rzeczy (chociaż totalnie nie są to rzeczy), bo trzeba książkę przeczytać samodzielnie. Mnie naprawdę poruszyła i spowodowała, że spojrzałam na swoje życie pod kątem tego, co jest dla mnie ważne i na co poświęcam czas oraz uwagę. Po lekturze poczyniłam pewne zmiany. Naprawdę dobra książka. Historie pacjentów Bronnie przeplatają się z jej osobistymi przemyśleniami i perypetiami, więc całość czyta się dość wartko. 

Ulubione cytaty z książki

Czasami trzeba się cofnąć, żeby skoczyć. Pieniądze to nieporozumienie. Ludzie latami robią ze względu na nie coś, co im nie sprawia satysfakcji, bo się boją, że jeśli będą robić to, co lubią, zarobią za mało. A często bywa wręcz odwrotnie. Jeśli kochasz to, czym się zajmujesz, pieniądze same do ciebie przyjdą, bo jestes bardziej zaangażowana i szczęśliwsza. Oczywiście wymaga to czasu: trzeba zacząć myśleć inaczej i przestać kombinować, jak tu zarobić.

Skorzystaj z linków afiliacyjnych