• Kobiety
  • Psychologia

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie – Natalia de Barbaro

Moja ocena:
5/5

Natalia de Barbaro ogromnie mnie wzruszyła w swojej książce „Czuła przewodniczka”. Nie za często płaczę nad czytana książkę, ale ta pozycja naprawdę mnie wzruszyła. Opowiada o różnych postaciach, które my kobiety mamy w sobie i którym dajemy czasem przejąć dowodzenie nad naszymi pragnieniami, zachowaniami czy słowami. Natalia w piękny i barwny sposób opisuje drogę do swojego wnętrza, drogę do zroazumienia siebie i życia w zgodzie ze sobą. Życie w zgodzie ze sobą jest dla mnie jedną z najważniejszych wartości życiowych, więc książka mocno ze mną zarezonowała.

To pozycja must-read dla każdej kobiety, która chce zrozumieć swoje emocje, żyć po swojemu i według swoich pragnień, zamiast spełniać oczekiwania innych. To w końcu pięknie zilustrowana książka z cudowna okładką – prawdziwa przyjemność dla oka. Zasłużone 5 gwiazdek.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Ulubione cytaty z książki
  • Cudzy żar może złościć tego, komu jest w życiu zimno. Cudza swoboda może drażnić tego, komu jest w życiu ciasno.

  • Mamy tyle zgody na innych, ile zgody na siebie. Jeśli mam zgodę na siebie samą, na wszystkie swoje kawałki, na wszystkich „mieszkańców” swojego wewnętrznego domu, nie potrzebuję zaj- mować się tym, jak inni się ubrali czy co jedzą. Będę dalej miała swoje poglądy i swoje oceny moralne; będą sprawy, o które zechcę walczyć. Ale nie będę dopieprzać się do innych nieproszona o radę. Będę miała świadomość, że każdy się z czymś zmaga i coś niesie w plecaku, którego nie widzę. Nie będę innym wypominać, że „zdziwiają” tylko dlatego, ze ja mam inaczej.

  • Nie cykorz, siostro. Bój się i rób. Ćwicz się w wypowiadaniu swojego zdania. Ćwicz się w mówieniu o sobie dobrze. Za jakiś czas przekonasz się, że boisz się mniej.

  • Wolność to znaczy robić to, czego się naprawdę chce – czyli to, co nam służy”. Nie chodzi o to, na co się ma ochotę – ale o to, czego w naszym wewnętrznym rozpoznaniu potrzebujemy. Kiedy popatrzymy lata później na ten wybór, przytakniemy mu, bo on był dobry dla nas w tamtym momencie życia.

  • Nie wybieramy tego, co dostajemy – możemy natomiast choć trochę wybrać, jak postąpimy z tym, co dostałyśmy.

Shopping Cart