• Rozwój osobisty
  • Sukces

Decyduj – Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy – Chip Heath, Dan Heath

Moja ocena:
5/5

To jest chyba jedna z najbardziej treściwych i mięsistych książek, jakie czytałam. Opisuje gotowy framework, schemat podejmowania decyzji, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Książka nie tylko serwuje gotowy proces, poparty badaniami naukowymi, ale też przywołują przykłady, żeby można było sobie kolejne kroki procesu zwizualizować. Uwielbiam twórczość braci Heath z uwagi na lekkość pióra, wplatanie sprytnie poczucia humoru w wątki poradnikowe. Kocham ich też za jedną świetną rzecz. Mianowicie – robią jednostronicowe podsumowania po każdym rozdziale. To tak cenne dla osoby, która chce potem wykorzystywać rady zawarte w książce, że życzyłabym sobie, żeby więcej autorów tak postępowało.

Już teraz staram się wprowadzać wskazówki z tej książki w życie. Nie będę spoilowała, ale proces podejmowania decyzji nazywa się WRAP i skupia się na 4 wrogach podejmowania decyzji. Adresuje je po kolei, odwołując się też do wiedzy, jak działa ludzka psychika. Naprawdę polecam!

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Ulubione cytaty z książki
  • Jeżeli tylko zechcemy włożyć odrobinę wysiłku w poszukiwanie innych rozwiązań, zazwyczaj okazuje się, że mamy o wiele więcej możliwości, niż pierwotnie sądziliśmy.

  • Trudno jest wygrać ze swoimi uprzedzeniami w procesie umysłowym poprzez samą świadomość ich istnienia.

Shopping Cart