Decydujące momenty. Jak budować doświadczenia, które mogą zmieniać, poruszać i motywować - Chip Heath, Dan Heath

Decydujące momenty. Jak budować doświadczenia, które mogą zmieniać, poruszać i motywować

Moja ocena

4/5

Moja opinia

Uwielbiam książki braci Chipa i Dana Heath. Jednym z powódów jest to, że ich książki mają zgrabne i treściwe podsumowania po każdym rozdziale. To bezcenne, jeśli chcemy sobie robić notatki. Mają też swobodę pisania, dzięki czemu nawet wywody naukowe przyswaja się z łatwością. 

Bracia Heath pochylają się nad koncepcją tworzenia ważnych, decydujących momentów. Takich, które mają znaczenie zarówno w marketingu, jak i w relacjach i życiu codziennym. Według nich taki moment musi cechować się: rangą, wglądem, dumą i bliskością. Bez spoilerów – naprawdę zachęcam do czytania, zwłaszcza jak komuś zależy na budowaniu społeczności, wzbogacaniu relacji z ludźmi czy wyróżniających się kampaniach marketingowych. Must-read dla marketingowców.

Ulubione cytaty z książki

Poczucie nowości zdaje się spowalniać upływ czasu. Właśnie dlatego mamy wrażenie, że czas tym szybciej płynie, im jesteśmy starsi.

Psychologowie nazywają to samoświadomością – umiejętnością dojrzałego spojrzenia na własne zdolności i motywacje. Samoświadomość niesie dla nas wiele pozytywnych skutków, począwszy od dobrych relacji z ludźmi, a skończywszy na silnym poczuciu sensu życia. Samoświadomośc i dobre samopoczucie psychiczne zawsze idą w parze.

Skorzystaj z linków afiliacyjnych