dzienniki-wdziecznosci-jak-jedne-rok-pozytywnego-myslenia-moze-zmienic-twoje-zycie-b-iext122076958
  • Rozwój osobisty

Dzienniki wdzięczności. Jak jedne rok pozytywnego myślenia może zmienić twoje życie – Janice Kaplan

Moja ocena:
4/5

Za jakie 3 rzeczy jesteś dzisiaj wdzięczna/y? To pytanie, niepozorne, ma ogromną moc. Ja sama wykorzystuję je codziennie, odpowiadając na nie w swoim wieczornym dzienniku. Autorka książki “Dzienniki wdzięczność” idzie o krok dalej i postanawia praktykować wdzięczność codziennie przez cały rok. Dokumentuje swoją drogę, opisuje udowodnione naukowo i potwierdzone przez ekspertów pozytywne korzyści idące za treningiem wdzięczności. Mamy więc w książce ojca psychologii pozytywnej Martina Seligmana, mamy wypowiedzi lekarzy, mamy celebrytów i trenerów, którzy praktykują wdzięczność. Książka nie podaje żadnych badań, jest raczej zbiorem studiów przypadków i przytoczonych rozmów – w końcu autorka jest dziennikarką. Bardzo lekka książka, pokazuje wdzięczność w takim przyziemnym wydaniu, które dla każdego z nas jest dostępne.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Kup książkę w dobrej cenie:


Ulubione cytaty z książki
  • Czasem trzeba całkowicie oderwać sie od swoich doświadczeń, spojrzeć na nie od nowa i nie zachowywać się automatycznie jak robot. Wtedy wpuszczamy świeży powiew do naszych umysłów.

  • Wdzięczni ludzie potrafią przeramować to, co im sie przydarza.

  • Rozpamiętywanie tego, co złe, ma sens ewolucyjny. Ludzie przeżywali dzięki temu, że pamiętali, które jagody są trujące.

Shopping Cart