• Literatura faktu
  • Zarządzanie

Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu – Leif Babin, Jocko Willink

Moja ocena:
3/5

Przełożenie doświadczeń z prowadzenia wojny na zarządzanie wydaje się bardzo ciekawą koncepcją. Takimi doświadczeniami dzielą się dowódcy Jocko Willink i Leif Babin, którzy zarządzali w czasie bitew armii amerykańskiej, a potem założyli firmę doradczą, szkolącą managerów i organizacje.

Książka jest bardzo ciekawa, historie z bitew, przeplatane są historiami ze szkoleń autorów i wnioskami, które formułowali po swoich zwycięstwach i porażkach. Z reportażowego punktu widzenia: dobra robota. Z punktu widzenia zaadaptowania tej wiedzy do zarządzania: sama nie wiem. Nie do końca widzę przekładanie doświadczeń z pola walki na środowisko biznesowe. Natomiast książkę i tak warto przeczytać, bo mówi o dośc ogólnych zasadach prowadzenia biznesu, które powinny być uniwersalne.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Kup książkę w dobrej cenie:


Ulubione cytaty z książki
  • Przywództwo jest proste, ale nie jest łatwe.

  • Nie ma złych zespołów, tylko źli przywódcy.

  • Aby przekonać i zainspirować innych do naśladowania i wykonania misji, lider musi naprawdę wierzyć w misję… Jeśli lider nie wierzy, on lub ona nie zdoła przekonać innych do uwierzenia. Kiedy liderzy otrzymują rozkaz, którego kwestionują albo go nie rozumieją, muszą zadać pytanie 'Dlaczego?

  • Przyjrzyj się sytuacji i oceń piętrzące się problemy, zadania albo kwestie. Wybierz jedną rzecz, która będzie miała największe znaczenie, i zajmij się nią.

Shopping Cart