esencjalista greg mckeown
  • Minimalizm
  • Rozwój osobisty

Esencjalista – Greg McKeown

Moja ocena:
5/5

Powiedzieć, że kocham tę książkę, to nic nie powiedzieć. To moja ukochana książka wszech czasów. Nagrałam nawet o niej osobny odcinek podcastu – znajdziesz go tutaj – tak bardzo mnie zafascynowała. Od tej książki zaczęła się moja przygoda z treningiem asertywności. Dzięki tej książce zdefiniowałam swoje wartości i priorytety. Jest ona dla mnie drogowskazem i ucieleśnieniem życia w zgodzie ze sobą 😀 To książka, od której zawsze polecam rozpoczęcie przygody z rozwojem osobistym. MUST-READ dla każdego!

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Kup książkę w dobrej cenie:


Ulubione cytaty z książki
  • Jeżeli sam nie ustalisz priorytetów w swoim życiu ktoś inny zrobi to za ciebie.

  • Jeżeli nie możesz z pełnym przekonaniem powiedzieć TAK, powiedz NIE.

  • Rutyna jest jednym z najpotężniejszych narzędzi do pokonywania przeszkód. Bez niej pokusa zajmowania się nieważnymi rzeczami bywa nie do pokonania.

  • Wyobraźcie sobie kuchenkę z czterema palnikami - poinstruowała obecnych. - Jeden palnik symbolizuje rodzinę, drugi przyjaciół, trzeci zdrowie, a czwarty pracę. Żeby osiągnąć sukces, trzeba, zgasić jeden palnik. Żeby osiągnąć duży sukces, trzeba zgasić dwa.

  • Aby odróżnić naprawdę ważne rzeczy od nieistotnych, musimy mieć przestrzeń na myślenie, czas na patrzenie i słuchanie, przyzwolenie na zabawę, mądrość, aby spać, i dyscyplinę niezbędną do stosowania bardzo selektywnych kryteriów podczas dokonywania wyborów. Jaj na ironię w kulturze nieesencjalizmu wymienione rzeczy - przestrzeń, słuchanie, zabawa, sen i selekcjonowanie - mogą być postrzegane jako nieistotne czynniki rozpraszające. W najlepszym wypadku uznaje się, że miło je mieć. W najgorszym są wyszydzane, jako oznaki słabości i rozrzutności.

  • Spośród wszystkich form ludzkiej motywacji najbardziej skuteczny jest POSTĘP. Dlaczego? Ponieważ drobne, konkretne zwycięstwa nadają nam rozpęd i wzmacniają wiarę w dalsze sukcesy.

Shopping Cart