filozofia dla zabieganych jonny thomson
  • Filozofia

Filozofia dla zabieganych. Mała książeczka o wielkich ideach – Jonny Thomson

Moja ocena:
4/5

Filozofię większość młodych osób kojarzy z nudnym przedmiotem na studiach. Nie jesteśmy na różnych poziomach edukacji wybitnie zachęcani do studiowania i zgłębienia filozofii. A jest to temat tak fascynujący! Jonny Thomson postanowił skondensować koncepcje z różnych filozofii. Takie koncepcje, które dla współczesnego człowieka mogą być wartościowe i przydatne. Takie, które będziemy mogli przemyśleć i odnieść do swojego życia. Cudowna lektura, z której można wyciągnąć naprawdę wiele i przemyśleć swoje życie. Polecam każdemu, kto chciałby poznać filozofię bliżej, ale nie wie, gdzie, jak i boi się, że w tym utonie 😉

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Kup książkę w dobrej cenie:


Ulubione cytaty z książki
  • Egzystencjalizm jest zaprzeczeniem i afirmacją. Jest zaprzeczeniem bezwarunkowych, obiektywnych i restrykcyjnych zasad i norm. Jest afirmacją ludzkich wyborów, wolności, samookreślenia i tożsamości. Sprawia, że widzimy, jakie nosimy maski, jakimi kłamstwami żyjemy, i wzywa nas do wybrania na własnych warunkach. Egzystencjalizm jest zaprzeczeniem tego, co według innych “musimy zrobić”, każde nam odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

  • Chcesz być wyrozumiały? Naśladuj znaną ci wyrozumiałą osobę. Rób to, a taki będziesz. Arystoteles napisał słynne słowa: "Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem".

  • Zawsze dostrzegaj człowieczeństwo kelnera, taksówkarza czy przestępcy, ponieważ każdy z nich sam w sobie jest wartościowy.

  • Płaskoziemcy, antyszczepionkowcy, wielbiciele teorii spiskowych, astrologowie są niemoralni, ponieważ niewystarczająco uważnie przyjrzeli się dowodom.

  • Dziś jesteśmy w pełni podpięci do maszyn. W efekcie wszystko postrzegamy przez pryzmat technologii.

Shopping Cart