• Motywacja
  • Rozwój osobisty

Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji – Miłosz Brzeziński

Moja ocena:
5/5

„Głaskologia” Miłosza Brzezińskiego to jedna z najlepszych książek na temat motywacji, jaką czytałam. Miłosz pisze o motywacji pozytywnej – nastawionej na informację zwrotną i wyrazy uznania komunikowane innym. Miłosz pisze cudownym językiem, lekkim, humorystycznym, bogatym w analogie i przykłady. Przytacza w książce mnóstwo badań, potwierdzających jego tezę, że pozytywna motywacja działa na ludzi najlepiej.

„Głaskologia” mieści się w nurcie psychologii pozytywnej – mówi o tym, jak motywować samych siebie i innych, żeby chciało nam się działać. Porusza też temat jako nauki na błędach jako cennego źródła motywacji, dzieli motywację na emocjonalną i merytoryczną i podrzuca naprawdę sporo konkretnych sposobów na to, jak wyrażać słowa uznania i jak pytaniami motywować innych do działania. Naprawdę cudowna książka.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Kup książkę w dobrej cenie:


Ulubione cytaty z książki
  • W Polsce brakuje przekonania, że porażka to cenne doświadczenie i uznanie dla tych, co podejmują odważne decyzje, licząc się z porażką. Za to mamy spychologię i mnożenie przeszkód, uciekanie w przepisy i paragrafy.

  • Wsparcie jest tym, co możesz dać zawsze. Nawet wtedy, jeśli sam niczego nie masz.

  • 4 zasady wspierające tworzenie kultury uczącej się i przy okazji automotywacyjnej: Pytaj, zamiast mówić, co robić. Rozmawiaj, rozwiewaj wątpliwości, zamiast wymuszać. Trop przyczyny z pasją młodego detektywa, zamiast szukać winnych i wyznaczać kary. Twórz zabezpieczenia na następny raz, zamiast zapominać o tym, co się stało.

  • Badania pokazują, że bardziej opłaca się być altruistą. Opłaca się ufać ludziom. Bardziej niż nie ufać. Nie ufając, nie dajesz się wykorzystywać, ale i tracisz wiele okazji. Ufając, sprawdzasz okazje, uczysz się, ale od czasu do czasy również się wywracasz.

  • Sens jest świetnym źródłem motywacji, pozwalającym nie tylko osiągać efekty ponadprzeciętne, ale i wytrwać w sytuacjach trudnych. Krótko mówiąc – człowiek wiele zniesie, jeśli widzi w tym jakiś większy sens.

Shopping Cart