f46f7c4e-jestes-tutaj-_teraz
  • Rozwój osobisty

Jesteś tutaj *teraz – Adam J. Kurtz

Moja ocena:
4/5

Jeśli szukasz książki o szukaniu własnej drogi i rozwoju, ale takiej bez narzucania Ci zachowań, schematów czy zasad, to “Jesteś tutaj *teraz” jest dla Ciebie. Autor w humorystyczny, lekki sposób mówi o życiu bardzo szczerze. Z jego trudnościami i pięknymi stronami. To książka, która nie krzyczy “jesteś zwycięzcą”, tylko wprost komunikuje, że życie jest trudne, pełne przeszkód, cierpienia i trudnych emocji. Ale jest też piękne, satysfakcjonujące i pełne zachwytów. Pod warunkiem, że weźmiemy odpowiedzialność za pracę nad sobą i pracę nad własnym szczęściem. Ta odpowiedzialność jest kluczowa. Nikt nie poprawi naszego życia za nas. Jeśli stanowczo zaczniemy działać, ale jednocześnie z łagodnością wobec siebie, z samowspółczuciem, to czeka nas sporo dobrego. Książkę bardzo przyjemnie się czyta, dzięki rysunkom oraz pięknie wyeksponowanym cytatom. Te elementy przełamują tekst i otwierają w głowie różne furtki. Wyróżnione cytaty nie są oklepane i rodem z Paulo Coelho, tylko przemyślane i pozwalające spojrzeć na pewne sprawy z nowej perspektywy. Serdecznie polecam tę lekką i przyjemną lekturę.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Kup książkę w dobrej cenie:


Ulubione cytaty z książki
  • W większości przypadków jedynym "cudownym lekarstwem" jest stopniowa i wytrwała praca nad sobą.

  • Dlaczego jesteś tak bardzo zapracowany? Co chcesz osiągnąć? Czego ci brak? Kto ci powiedział, że bycie zapracowanym jest wartością samą w sobie?

  • Większość z nas utożsamia się z pojęciami, które są niczym więcej, jak tylko nazwą wykonywanego zawodu albo uprawianego hobby.

  • Jest OK nie zostać uleczonym przez slogan (poproś o pomoc).

  • Przegrana to nie koniec. Przegrana to część procesu wykonywania zadania. W rzeczywistości przegrasz tylko wtedy, jeśli nie wykorzystasz zdobytego doświadczenia i nie podejmiesz kolejnej próby.

  • Droga do przodu jest zawsze naszym wyborem, nawet jeśli okoliczności każą ci sądzić, że kieruje tobą przeznaczenie. Wyłącznie ty możesz pchnąć siebie do przodu, wyprawić się poza miejsce, w którym obecnie się znajdujesz i dotrzeć tam, gdzie chcesz się znaleźć. To ty decydujesz o prędkości z jaką chcesz sie poruszać, ty wybierasz odpowiedini środek transportu i ty dobierasz muzykę. Droga, którą masz przed sobą, ukazuje ci się powoli, nie w całości, lecz w wystarczającym stopniu, by się na niej skupić. Droga istnieje, lecz tę jej część, którą znasz, niemal w całości masz już za sobą. Tę, która dopiero cię czeka, ty musisz określić.

Shopping Cart