💌 Bezpłatne szkolenie online "Strategia na 2023, dzięki której w końcu osiągniesz swoje cele" - 12 grudnia o 19:00. Zarezerwuj miejsce już DZIŚ!
  • Biznes
  • Zarządzanie

Mit przedsiębiorczości. Dlaczego większość małych firm upada i jak temu zaradzić – Michael E. Gerber

Moja ocena:
5/5

Książka Michaela Gerbera totalnie zmieniła moje podejście do zakładania i rozwijania firmy. Michael Gerber przeciwstawia koncepcję pracowania W swojej firmie, pracy NAD swoją firmą. Książka opowiada o tym, że nawet jeśli jesteś jednoosobową firmą, to ważne jest zbudowania struktur, procedur, zakresów odpowiedzialności, dzięki czemu przy skalowaniu, o wiele łatwiej jest zachować operacyjność. Ta książka jest cudowna i na pewno przeczytam ją niedługo po raz kolejny. Mam wrażenie, że to powinna być lektura obowiązkowa dla każdej osoby, która rejestruje swoją firmę ???? Ja zaczerpnęłam z niej na pewno konieczność pracowania NAD swoją firmą, nad strategią, nad modelem biznesowym, a nie tylko zajmowanie sie bieżączką i bycie wyrobnikiem.

Michael Gerber mówi też o tym, że właściciele firm mają na początku działania 3 role: wizjonera, managera i pracownika. Grunt, to nie skupiać się zbyt mocno na roli pracownika, bo wtedy rozwój naszej firmy stanie po prostu w miejscu. Naprawdę świetna książka, otwiera oczy.

Ulubione cytaty z książki
  • Zacznijmy od zmienienia naszego najbliższego otoczenia. Zacznijmy zmieniać to co jest „tu i teraz”.

  • Prowadzenie firmy, a praca w firmie to nie to samo.

  • Prawdziwym produktem firmy jest nie to, co ona sprzedaje, ale to, jak sprzedaje.

  • Zbyt mało troszczymy się o znajdowanie sensu w tym, co robimy na co dzień.

Shopping Cart