moja praca moja pasja cal newport
  • Praca
  • Rozwój osobisty

Moja praca, moja pasja. Zadbaj o udane życie zawodowe – Cal Newport

Moja ocena:
2/5

Kocham twórczość Cala Newporta. Książki “Praca głęboka” oraz “Cyfrowy minimalizm” miały olbrzymi wpływ na moje życie i mój sposób pracy. Jednak książka “Moja praca moja pasja” niestety mnie zawiodła. Autor opisuje dwa podejścia do postrzegania pracy: jako pasji oraz jako rzemieślniczej pracy. W sposób jednoznaczny gloryfikuje ten drugi sposób i uzasadania to oczywiście wieloma celnymi argumentami. To, co mi się w tej książce nie spodobało to zero-jedynkowe podejście. Autor wprost mówi o tym, że teoria pasji (czyli uczynienie ze swojej pasji pracy) jest niewłaściwa i szkodliwa. Nie zgodzę się z tym. Uważam, że niektórzy mogą z powodzeniem zarabiać na pasji i wciąż nie utracić radości z tego procesu. W tej książce zabrakło mi też tej wnikliwości i kompleksowego zgłębienia tematu, które widać w dwóch wspomnianych wyżej książkach tego autora. Moim zdaniem książka dość powierzchownie potraktowała temat, który jest dość głęboki. Czy warto przeczytać? Na pewno mogą ją przeczytać osób, które wierzą w baaaardzo szkodliwe przekonania, że “znajdź pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz w życiu ani godziny” 😉

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Kup książkę w dobrej cenie:


Ulubione cytaty z książki
  • Przyznanie ludziom większej kontroli nad tym, co robią i w jaki sposób, zwiększa ich zadowolenie, zaangażowanie i poczucie zawodowego spełnienia.

  • Misje są ważne, gdyż skupiają naszą energię na pożytecznym celu, a to z kolei maksymalizuje nasz wpływ na świat - jeden z czynników, od którego zależy, czy pokochamy swoją pracę.

Shopping Cart