oswoic zlosc jak poradzic sobie z emocjami i odzyskac radosc zycia dzieki technikom act
  • Psychologia

Oswoić złość. Jak poradzić sobie z emocjami i odzyskać radość życia dzięki technikom ACT – Robyn D. Walser Manuela O’Connell

Moja ocena:
4/5

Świetny poradnik radzenia sobie ze złością. Złość wciąż jest emocją stygmatyzowaną. A przekonania i powiedzenia w stylu “Złość piękności szkodzi” powinny jak najszybciej wyjść z użycia 😉 Cieszę się, że wyszła pozycja, oparta o psychologię, a konkretnie terapię w nurcie ACT (akceptacji i zaangażowania), które może pomóc radzić sobie ze złościa osobom, które ją do tej pory tłumiły lyb wyrażały w agresywny sposób. Złość jest normalna, naturalna, a nawet potrzebna, a to sposób, w jaki na nią reagujemy, może być szkodliwy dla nas lub dla innych. W książce “Oswoić złość” poza wiedzą, która pomoże poznać siebie, jest też masa praktycznych ćwiczeń, dzięki którym można poznać swoje wzorce postępowania ze złością oraz nauczyć się strategii i technik, które pozwolą nam wyrazic złość, kiedy to potrzebne oraz wyciszyć samych siebie, gdy emocje zaczynają nad nami panować. Naprawdę przydatna i ważna lektura.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Kup książkę w dobrej cenie:


Ulubione cytaty z książki
  • Pomyśl o rzece. Są takie miejsca, gdzie jej wody płyną spokojnie i powoli. Są też takie, w których bieg rzeki staje się wartki i gwałtowny. Woda jest w stałym ruchu. Wciąż płynie. Nasze doświadczenie wewnętrzne jest bardzo podobne. Złość narasta i opada, tak samo jak radość czy spokój. Irytacja pojawia się i znika, jak miłość i współczucie. Gotowość polega na szerokim otwarciu ramion w geście całkowitej akceptacji i przyzwolenia na przepływ przeżyć wewnętrznych. Stanowi ona alternatywę dla kontroli.

  • Gotowość w praktyce oznacza, że przeżywasz swoje emocje i zachowujesz się w sposób zgodny z twoimi wartościami

Shopping Cart