potega checklisty jak zrobic cos lepiej atul gawande
  • Popularnonaukowa

Potęga checklisty. Jak zrobić coś lepiej – Atul Gawande

Moja ocena:
5/5

Musisz coś o mnie wiedzieć. Kocham checklisty. Kocham wykreślać z nich zrobione zadania, kocham, gdy wykonane zadanie się wyszarza, jest przekreślane lub odfajkowywane. Wydaje mi się, że nasz mózg po prostu lubi zakańczać rzeczy, dlatego checklista jest tak potężnym narzędziem. Atul Gawande, amerykański chirurg, pochyla się nad istotnością checklisty – nie tylko w swojej branży czyli medycynie, ale też w lotnictwie, zarządzaniu kryzysowym czy zarządzaniu firmą. Autor opowiada co dają checklisty, a teorię opiera na wielu opowieściach, bazujących na swoim doświadczeniu. Atul Gawande jest też autorem checklisty, dzięki której w służbie zdrowia znacząca spadł odsetek zgonów wskutek powikłań pooperacyjnych. Naprawdę fascynująca lektura z wieloma studiami przypadków.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Kup książkę w dobrej cenie:


Ulubione cytaty z książki
  • Listy kontrolne zabezpieczają nas przed tego rodzaju niepowodzeniami. Przypominają nam o drobnych, lecz ważnych krokach i jasno je precyzują. Nie tylko umożliwiają weryfikację poprawności wykonania procedur, lecz także wprowadzają do naszego postępowania dyscyplinę, co samo w sobie prowadzi do osiągania lepszych wyników w pracy.

  • Bez względu na to, jaką dziedzinę życia weźmiemy pod lupę, dostrzegamy te same błędy popełniane raz po raz, nawet przez wyjątkowo zdolne i zdeterminowane osoby. Znamy te prawidłowości i dobrze wiemy, ile nas kosztują. Najwyższy czas spróbować czegoś innego. Zacznijmy stosować listy kontrolne.

Shopping Cart