Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu - Malcolm Gladwell

Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu

Moja ocena

5/5

Moja opinia

Malcolm Gladwell to jeden z moich ulubionych pisarzy i publicystów. Znane są jego świetne wypowiedzi na Ted, a także wiele książek, w których rozkłada na czynniki pierwsze różne tematy. W tej książce wziął na tapet kwestię sukcesu – tego, jaki wpływ mają na niego różne czynniki. Książka to studium przypadków różnych osób: od sportowców, przez artystów po przedsiębiorców i sprawdzenie, jaki wpływ na sukces mają czynniki, nad którymi nie mamy kontroli, takie jak środowisko, w którym się wychowujemy, wsparcie otoczenia, czas, w którym żyjemy.

Książka daje świetny pogląd na to, że talent, wysiłek i praca to nie wszystko. Malcolm Gladwell świetnie też rozkłada na części znaną koncepcję poświęcenia 10 000 godzin, żeby byc wurtuozem w pewnych dziedzinach. Naprawde polecam tę książkę. Po jej przeczytaniu nie będziesz już powtarzać, że „każdy ma takie same szanse i możliwości osiągnięcia sukcesu”. Bo nie ma.

Ulubione cytaty z książki

Nie jesteśmy produktem tylko własnego życia, ale uwarunkowań kulturowych i wynikających z nich słabości, mocnych stron, zachowań i skłonności.

Skorzystaj z linków afiliacyjnych