projektowanie umyslu ryan bush
  • Psychologia
  • Rozwój osobisty

Projektowanie umysłu. Odkryj psychologiczne algorytmy, dzięki którym przeprogramujesz swój mózg – Ryan A. Bush

Moja ocena:
3/5

Projektowanie umysłu – tytuł tej książki na początku wydawał mi się trochę magiczny i clickbaitowy. Ale kurczę… książka dowozi te obietnicę. Nie ma w niej jakichś magicznych, ezoterycznych rozwiązań. Jest za to sporo o pracy z przekonaniami, terapii poznawczo-behawioralnej, buddyzmie oraz wypracowywaniu nowych strategii radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Najbardziej podoba mi się koncepcja przeformułowania poznawczego. Sama z niej korzystam i bardzo sobie ją cenię, więc cieszę się, że ma tak dużo miejsca w tej książce. Naprawdę polecam! To taka zsyntezowana wiedza z obszaru psychologii, neurobiologii oraz technik buddyzmu. Wiedza, która realnie może nam pomóc zmienić swój umysł 🙂 Żeby budować nowe nawyki, wprowadzać zmiany czy zmieniać swoje reakcje emocjonalne na różne trudne sytuacje.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Kup książkę w dobrej cenie:


Ulubione cytaty z książki
  • Być może najważniejszą zaletą uważności jest fakt, że jej rozwijanie czyni Twoje procesy mentalne podmiotem obserwacji. Uczy cię to powstrzymywania się od osądów własnych myśli i emocji oraz traktowania ich jako odruchowe instynkty (którymi w istocie są), a nie jak niepodważalne fakty.

  • Tworzymy stereotypy, zakładając, że wszystkie osoby w danej grupie mają te same cechy, co może być prawdą, tylko gdy je uśredniamy lub nigdy.

  • Zbyt wiele wojen i okrucieństw wynikało z działań potężnych ludzi, którzy byli święcie przekonani o słuszności swoich nadmiernie uproszczonych narracji niezależnie od tego, czy miały one postać systemu politycznego, uprzedzeń czy religii.

  • Często najtrudniej jest zmienić pragnienia dotyczące poczucia własnej tożsamości.

  • Musisz odczuwać dumę nie z racji zasadności twoich aktualnych poglądów, ale z gotowości do ich porzucenia na rzecz nowych, trafniejszych.

  • Pragnienia to krzyk, którego nie da się zignorować, natomiast wartości to szepty, które często trudno usłyszeć.

Shopping Cart