• Biografia

Steve Jobs – Walter Isaacson

Moja ocena:
4/5

Biografia Steve`a Jobsa autorstwa Waltera Icaacsona jest bardzo ciekawa. To chyba najbardziej drobiazgowa biografia, jaką przeczytałam. Opisuje bardzo szczegółowo życie kontrowersyjnego twórcy Apple na najważniejszych etapach jego życia. Steve`a poznajemy z różnych stron. Raz jest pretendującym mnichem w podróży skupionym na medytacji, raz pyta na rozmowach rekrutacyjnych do Apple czy ludzie biorą kwas, a raczej poznajemy go jako człowieka zniszczonego chorobą, ale wciąż zdeterminowanego.

Na jakimkolwiek etapie był nie był, praca jest dla niego najważniejsza. Widać to w każdym fragmencie książki. Widzę w tym obszarze podobieństwo trochę do Elona Muska – również wizjoner, również kontrowersyjna postać, również oddany zupełnie pracy. Książkę naprawdę warto przeczytać, chociażby, żeby dowiedzieć się jak powstawała jedna z największych i najbardziej innowacyjnych firm świata.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Kup książkę w dobrej cenie:


Ulubione cytaty z książki
  • Za tych, co szaleni. Za odmieńców. Buntowników. Awanturników. Niedopasowanych. Za tych, co patrzą na świat inaczej. Oni nie lubią zasad. Nie szanują status quo. Można ich cytować, można się z nimi nie zgadzać; można ich wysławiać, można ich zniesławiać. Ale jednego nie można zrobić – nie można ich ignorować. Bo to oni zmieniają świat. Popychają ludzkość do przodu. I choć niektórzy mogą widzieć w nich szaleńców, my dostrzegamy w nich geniusz. Ponieważ to ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat… są tymi, którzy go zmieniają.

  • Pamięć o tym, że wkrótce umrę, stanowi dla mnie najważniejszą pomoc przy dokonywaniu poważnych życiowych wyborów. Ponieważ prawie wszystko – oczekiwania otoczenia, cała duma i cały strach przed wstydem lub porażką – wszystkie te rzeczy bledną w obliczu śmierci, pozostawiając tylko to, co jest naprawdę ważne. Pamięć o tym, że umrzesz, to najlepszy znany mi sposób na uniknięcie pułapki myślenia, że masz cokolwiek do stracenia. Jesteś już całkiem nagi. Nie ma zatem żadnego powodu, by nie podążać za głosem serca.

  • Cechą prawdziwie wielkich umysłów jest gotowość do zmiany zdania.

  • W DNA Apple tkwi przekonanie, że technologia to za mało. Wierzymy, że dopiero technologia połączona z humanizmem daje wyjątkowe rezultaty.

  • (…) nie powinno się zakładać firmy z myślą o zarobku. Celem powinno być robienie czegoś, w co się wierzy, i stworzenie firmy, która przetrwa.

  • Ludzie nie wiedzą czego chcą, dopóki się im tego nie pokaże.

Shopping Cart