• Rozwój osobisty

Subtelnie mówię F**k! Sprzeczna z logiką metoda na szczęśliwe życie – Mark Manson

Moja ocena:
4/5

Książka Marka Mansona to świetna pozycja dla tych, którzy wciąż żyją w zgodzie z przekonaniami innych ludzi, a nie z własnymi wartościami i priorytetami. Jeśli bardzo przejmujesz się tym, co myślą i mówią o Tobie inni, ta książka jest dla Ciebie idealna. Jeśli czasem czujesz, że swój wygląd, osobowość i swoje dążenia dopasowujesz do innych, do kultury, do społeczeństwa, to przeczytanie tej książki otworzy Ci oczy i da kopa w dupę, żeby zacząć żyć w zgodzie ze sobą.

Napisana w humorystyczny, czasem dosadny sposób powoduje, że treść wchłania się dobrze. Na pewno nie jest to kolejna miałka pozycja bez wyrazu, która w żaden sposób nie inspiruje. Do mnie taki mocny, eksperesyjny język bardzo przemawia. Może dlatego, że sama jestem taka osobą. Dzięki tej książce zaczniesz mówić „NIE”, zaczniesz zastanawiać się, co jest naprawdę ważne dla Ciebie i zaczniesz podejmować decyzje w zgodzie ze sobą. Oczywiście przeczytanie książki to dopiero pierwszy krok.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Ulubione cytaty z książki
  • Gdy czujemy się tak, jakbyśmy byli w konflikcie z całym światem, to bardzo możliwe, że jesteśmy tak naprawdę wyłącznie w konflikcie ze sobą.

  • Pewny siebie człowiek nie odczuwa potrzeby udowadniania, że jest pewny siebie.

  • Samoświadomość jest jak cebula. Ma wiele warstw i obierając ją, w każdej, nawet najmniej odpowiedniej chwili możemy zacząć płakać.

  • Doskonałość jest wyłącznie iluzją, którą tworzymy we własnych umysłach.

  • Niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, to, czym się przejmujemy, wynika zawsze z naszego wyboru.

  • Często jedyną różnicą między problemem bolesnym a takim, który dodaje nam sił, jest poczucie, że sami ten problem wybraliśmy i ponosimy za ten wybór odpowiedzialność.

Shopping Cart