• Biografia
  • Biznes

Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE – Phil Knight

Moja ocena:
4/5

Phila Knighta nie zna każdy. Za to każdy zna jego dziecko – firmę Nike. Autobiografia założyciela Nike to jedna z najbardziej emocjonujących biografii biznesowych, jakie czytałam. Phil pokazuje swoją drogę: która była usiana przeszkodami, momentami bliskimi bankructwa, momentami załamania i chwilami, kiedy już miał zamykać firmę. Phil Knight nie jest osobą medialną, bo przez kilkadziesiąt lat nie za często pokazywał sie publicznie.

Autobiografia Phila Knighta pokazuje też, że czasem naprawdę warto łączyć swoją pasję z biznesem. Phil Knight kochał biegać i miał wielkie marzenie – dostarczać ludziom dobre buty do biegania. Jego droga w stronę idealnych butów do biegania to pasmo wzlotów i upadków, ale finał okazał się warty tego wysiłku – obecnie miliony ludzi uprawiają sport w butach firmy Nike. Sama książka jest pełna szczerych, intmnych wyzwań założyciela. Czyta się ją naprawdę dobrze.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Ulubione cytaty z książki
  • Nie chodziło o to, by zwyciężyć w walce, tylko o to, by uniknąć klęski. A to najlepszy sposób na szybką porażkę.

  • Człowiek, który przenosi góry, zaczyna od przenoszenia kamyków.

  • Cały świat jest zbudowany z szalonych pomysłów, jego dzieje to nic innego jak niekończący się pochód szalonych pomysłów. Wszystko to, co najbardziej ukochałem — książki, sport, demokracja, swoboda przedsiębiorczości — zaczęło się kiedyś jako czyjś szalony pomysł.

  • – Co wybrałeś? – spytał mnie Woodell pod koniec dnia. – Nike – mruknąłem – Hmm… – Tak, wiem – uciąłem. – Może się przyzwyczaimy – zasugerował.

Shopping Cart