• Motywacja
  • Rozwój osobisty

Unf*ck yourself. Napraw się! – Gary John Bishop

Moja ocena:
3/5

To książka, która swojego czasu była na świecie bestsellerem. Sporo się o niej mówiło, pewnie częściowo przez to, że ma przekleństwo w tytule. Myślałam, że to pewnie jedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę w tej książce. Przyznaję – dosłownie oceniłam książkę po okładce 😉 W końcu któregoś razu w czasie biegania wrzuciłam ją na uszy i nie żałuję. Byłam pozytywnie zaskoczona.

Ta książka to nie było pseudokołczingowe pitolenie. Za to jest idealna dla osób, które chcę rozpocząć przygodę z samorozwojem, Takich, które może nie do końca mają nastawienie na zdobywanie doświadczenia i rozwój. Gary Bishop idealnie podkreśla znaczenie naszego nastawienia (do siebie i do świata) i potęgę tak zwanego „self-talk”, czyli po prostu wewnętrznego (lub zewnętrznego ;)) dialogu z samym sobą. Uznałabym, że książka jest poradnikiem, która uczy, że to od nas i od tego, jak będziemy myśleć o sobie, swoich problemach i życiu, zależy jak my to życie sobie zbudujemy.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Kup książkę w dobrej cenie:


Ulubione cytaty z książki
  • Zmieniasz swoje życie przez robienie, a nie przez myślenie o robieniu.

  • Wyłącznie od nas zależy, w jaki sposób będziemy myśleć i mówić o swoich problemach. Możemy widzieć w nich niedogodności albo szczeble, po których wspinamy się coraz wyżej. Mogą nam ciążyć albo mobilizować nas do pracy.

  • W naszym społeczeństwie trwa szaleńczy wyścig o to, kto będzie najbogatszy, najmądrzejszy lub najsilniejszy. Przytłoczeni presją społeczną i rodzinną po drodze zatraciliśmy umiejętność bycia po prostu sobą, życia własnym życiem i wyboru swojej ścieżki. Czym to się kończy? Dla wielu ludzi – rozczarowaniem i niespełnieniem, to na pewno.

  • O tym, jakim jesteś człowiekiem, nie decydują okoliczności zewnętrzne, tylko sposób, w jaki na nie zareagujesz.

Shopping Cart