• Psychologia
  • Rozwój osobisty

Upór. Potęga pasji i wytrwałości – Angela Duckworth

Moja ocena:
5/5

Książka Angeli Duckworth to jedna z moich ulubionych książek tego roku. W cudowny, lekki sposób opowiada o jednej cesze, którą posiadają ludzie sukcesu. Ludzie, którym sie po prostu chce. Autorka w zręczny sposób łączy omówienie wyników badań własnych i kolegów po fachu z historiami konkretnych osób, a to wszystko podsumowuje przystępnym językiem. Ta książka była dla mnie niejako przełomowa, bo daje wgląd w to, jak naprawdę wygląda życie osób, które osiagają mistrzostwo w swoich dziedzinach, z jak wielką pracą sie to wiąże i z czego to wynika.

Angela Duckworth jako naukowczyni i psycholożka odwołuje się do badań ojca psychologii pozytywnej Martina Seligmana i do wielu jemu podobnych, którzy na przestrzeni lat badają motywacje ludzi. Angela równocześnie zmienia nasze postrzeganie słowa „upór”, ubierając je w pozytywne szaty wytrwałości i pasji. Ta lektura utwierdziła mnie w moich przekonaniach, ale dała też narzędzie do dalszego zgłębiania tematu.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Kup książkę w dobrej cenie:


Ulubione cytaty z książki
  • Bez względu na dziedzinę, ludzie sukcesu cechowali się swoistą zawziętością, determinacją, która przejawiała się w dwojaki sposób. Po pierwsze, te szczególne jednostki były niespotykanie wytrwałe i pracowite. Po drugie zaś, gdzieś w głębi serca doskonale wiedziały, czego chcą. Były nie tylko zdeterminowane, ale też pewne tego, dokąd zmierzają. Ludzi sukcesu czyni wyjątkowymi właśnie ta kombinacja pasji i wytrwałości/ Albo jednym słowem: upór.

  • Nasz potencjał to jedno. To, co z nim zrobimy, to już zupełnie inna sprawa.

  • Kwintesencja idei polega na tym, że to, co robimy, ma znaczenie dla kogoś innego niż my sami.

  • Bez wysiłku talent jest niczym więcej jak niewykrozystanym potencjałem. Bez wysiłku umiejętność jest niczym więcej jak niezrealizowaną możliwością, Dzięki wysiłkowi taolent przeradza się w umiejętność, a jednocześnie ten sam wysiłek sprawia, że umiejętność ta staje sie produktywna.

Shopping Cart