zaufarium milosz brzezinski
  • Rozwój osobisty

Zaufarium – Miłosz Brzeziński

Moja ocena:
5/5

Po świetnej książce o motywacji “Głaskologia”, nową książkę Miłosza Brzezińskiego zaczęłam czytać z dużymi oczekiwaniami. Autor ich nie zawiódł. Nowa książka na ponad 700 stronach porusza każdy możliwy aspekt zaufania. Zaufanie w społeczeństwie, w relacjach między ludźmi, zdobywanie zaufania, odzyskiwanie zaufania, mechanizm naiwności, kwestię mediów społecznościowych w budowaniu zaufania, techniki wywierania wpływu, mechanizmy wokół uprzedzeń i stereotypów. Jest tego naprawdę dużo. To taka biblia o zaufaniu. Miłosz Brzeziński ma również specyficzne pióro. Jego styl pełen erudycji zabarwionej inteligentnym humorem sprawia, że książkę czyta się naprawdę lekko – mimo, że objętościowo do lekkich nie należy. Serdecznie polecam.

Jeśli chcesz przesłuchać rozmowę o sensie życia z Miłoszem Brzezińskim w moim podcaście, zapraszam na YouTube.

Kliknij w ten link i czytaj tę książkę oraz inne przez 30 dni za darmo na Legimi.

Ulubione cytaty z książki
  • Najwiekszym wrogiem kapitalizmu jest szczęśliwy człowiek.

  • Wszystko, co redukuje człowieka do jednego wytłumaczenia, od razu jest podejrzane.

  • Przeprosiny to nie obniżanie własnej wartości. To podkreślenie zainteresowania tym, jak nasze czyny wpływają na innych.

  • Bycie godnym zaufania to przede wszystkim wyniik żmudnej roboty nad własnym charakterem, a tu - nad licznymi słabościami, pokusami, naiwnościami i zniekształceniami. To także wynik ciągłego sumiennego kontaktu z własnymi wartościami.

Shopping Cart